Як вибрати кріплення для телевізора. Поради та правила

Кріплення для телевізора став практично обов'язковою приналежністю будь-якого плоского РК-телевізора, відсунувши в минуле телевізійні тумби і підставки. Зі зростанням діагоналі екрана подібні меблі стали займати все більше корисного простору приміщення, водночас не оберігаючи дорогий пристрій від падіння і пошкодження під час випадкового зовнішнього впливу, наприклад, дітей або домашніх тварин.

До того ж, розміщення телевізора на комплектній підставці на тумбі обмежує можливості орієнтації екрана в зручному для огляду напрямку. Усіх цих недоліків позбавлений кріплення для телевізора. Існує кілька видів цих пристроїв, кожен з яких має свої плюси і мінуси. Щоб краще орієнтуватися в тому, яке кріплення вам зрештою знадобиться, розглянемо основні різновиди телевізійних кріплень.

Види кріплень для телевізора

Кожне приміщення, в якому планується встановити телевізор, має свої індивідуальні особливості планування, інтер'єру, свою розстановку меблів. Усе це накладає певні обмеження та умови, які успішно обходяться за допомогою правильно підібраного кронштейна.

Залежно від місця встановлення телевізійного кріплення, можна виділити такі 5 основних типів:

 1. Настінне.
 2. Стельове.
 3. Підлогове.
 4. Настільне.
 5. На трубі.

 

Крім цього, кожен вид кріплення може мати додаткові функції, які допомагають в орієнтації екрана в потрібному напрямку і впливають на його вартість.

Функціонал телевізійних кріплень

Комфортний перегляд телевізора вимагає певного розташування екрана, за якого тіло людини, зайнятої цим, зможе приймати зручне положення, що не призводить до напруження і стомлення різних м'язів тіла, наприклад, шийних і очей. З цією метою кронштейни забезпечені різними функціями. За їхнім типом кронштейни діляться на такі види:

 • Фіксовані. Є оптимальним і недорогим рішенням, якщо передбачається дивитися телевізор, сидячи навпроти нього на дивані або в кріслі. У цьому разі досить помістити кріплення на рівні очей, щоб отримати оптимальне для перегляду положення екрана. Крім невисокої вартості, такі кріплення забезпечують найменшу відстань телевізора від стіни, що надає йому схожість з картиною і органічно "вписує" в інтер'єр.
 • Похилі. У разі розміщення телевізора вище рівня очей людини, що сидить, не обійтися без функції нахилу. Таке буває, якщо розташування меблів або предметів інтер'єру не дає змоги помістити кріплення інакше.
 • Похило-поворотні. Однієї функції нахилу буває недостатньо для необхідної орієнтації екрана. У цьому разі на допомогу додатково приходить вузол повороту, який забезпечує зсув екрана вліво - вправо в невеликому діапазоні. Похило-поворотний кронштейн для телевізора зазвичай справляється з більшістю завдань.
 • Похило-поворотні з виносом. Якщо необхідно отримати великий кут повороту екрана (навіть перпендикулярно відносно стіни), знадобиться кріплення з виносом. Винос здійснюється за допомогою важелів, довжина яких (з урахуванням діагоналі екрана) і визначає кут повороту. Такі кронштейни мають вищу ціну відносно вже перерахованих видів, але надають більші можливості. Наприклад, для невеликого телевізора на кухні, розміщеного вгорі під стелею або над холодильником. За бажання екран можна без зусиль направити в будь-який бік.

Кріплення для телевізорів на стіну

Цей вид кронштейнів є, мабуть, найпоширенішим у домашніх умовах. Але необхідно врахувати деякі моменти перед покупкою. Кріплення для телевізорів на стіну можна встановлювати тільки на досить товсті міцні стіни з цегли та бетону, здатні витримати вагу телевізора. Міжкімнатні перегородки з гіпсокартону не впораються з цим завданням, тільки якщо перед монтажем таких перегородок у них не встановили закладні для кронштейна.

Встановлення настінних кронштейнів виконується досить просто. І за наявності перфоратора або дриля його можна виконати самостійно. Використовуючи настінну пластину як шаблон, робиться розмітка, а потім свердління отворів у стіні для фіксації кронштейна. Відповідальні виробники комплектують свої вироби докладною інструкцією з установки і всім необхідним кріпленням, включно з пластиковими дюбелями і саморізами. Тому встановлення не має зайняти багато часу.

Стельовий кронштейн для телевізора

Цей вид кріплень широко використовується в адміністративних і громадських будівлях, наприклад, торгових центрах великої площі, де відстань від стіни до стіни може бути досить великою, а транслювати відеоконтент потрібно на все приміщення. У цьому випадку для "охоплення" всього простору встановлюється кілька таких кронштейнів.

Також стельовий кронштейн для телевізора матиме оригінальний вигляд у домашньому інтер'єрі. Умова для його розміщення звичайна - досить міцна основа (стеля). Тому на вже наявну натяжну або навісну стелю закріпити його не вийде. Але, якщо такі стелі тільки планується встановити, можна в навісній стелі передбачити монтаж спеціальних підсилювальних профілів у місці монтажу кронштейна, а в натяжній - отвір у місці його встановлення.

Підлогові стійки для телевізора

Подібні стійки мають функцію, якої позбавлені інші види телевізійного кріплення. Це - можливість переміщати телевізор у будь-яке місце в приміщенні. І, якщо в домашніх умовах у цьому практично немає потреби, то в офісах або навчальних закладах під час проведення презентацій або лекцій такі стійки допомагають в ознайомленні з відеоконтентом.

Вони можуть бути забезпечені коліщатками, як візки, для легкого переміщення, але можуть бути і без них. Також зазвичай є можливість регулювання висоти від підлоги і кута нахилу.

Настільне кріплення для телевізора (монітора)

Може виникнути запитання - навіщо потрібен такий настільний кронштейн для телевізора, якщо всі телевізори мають комплектні ніжки? З одного боку так, але водночас таке кріплення дає змогу:

 • встановити телевізор на вузьку тумбу, ширина якої не відповідає розташуванню комплектних ніжок;
 • регулювати висоту телевізора від тумби;
 • регулювати кут нахилу екрана в широкому діапазоні.

Настільні кронштейни кріпляться до телевізора за допомогою тих самих кріпильних отворів, які використовуються для фіксації з іншими видами кронштейнів, наприклад, настінними. На стіл він упирається плоскою підставою - підставкою, яка може бути як звичайною металевою, так і декоративною, наприклад, з товстого скла.

Окремо стоїть кріплення для монітора, представлене додатковими функціями порівняно з телевізійним. Відмінності є в способі встановлення на столі. Це може бути:

 • Затиск типу струбцина. Таким же чином, наприклад, на столі встановлюється ручна м'ясорубка.
 • Штир з різьбленням і затискна гайка. У цьому випадку необхідно в стільниці просвердлити отвір під штир. Така установка є надійнішою порівняно зі струбциною.
 • Працівникам IT - напрямків часто для продуктивної роботи потрібно мати одночасний огляд двох і більше моніторів. Є кронштейни, які дають змогу розміщувати одночасно два монітори. При цьому передбачена як горизонтальна (альбомна), так і вертикальна (книжкова) орієнтація екранів.

"Люксові" моделі обладнані газліфтами (газовими пружинами), завдяки яким можна швидко і просто змінювати розташування монітора. Деякі моделі настільних кронштейнів мають регулювання за "глибиною", що буває корисним, якщо робочий стіл занадто широкий або, навпаки, вузький. Також для "люксових" моделей є звичайною наявність спеціальних кабельних каналів для розміщення з'єднувальних проводів.

Кріплення телевізора (монітора) на трубі

Не завжди є можливість закріпити телевізор (монітор) на стіні або стелі. Стіна може бути занадто тонкою або стеля занадто висока. Але, якщо в потрібному місці проходить труба, здатна витримати вагу телевізора, стане в пригоді кронштейн для труби. Наприклад, для касової стійки в торгових центрах.

Орієнтація труби (горизонтально, вертикально) не має значення. У деяких моделях є вузол, що дає змогу обертати екран у вертикальній площині. Також в обов'язковому порядку передбачено нахил і поворот екрана.

Фіксація таких кронштейнів на трубі здійснюється за допомогою обтискних хомутів.

Переваги та недоліки різних видів телевізійних кронштейнів

Вид кронштейна

Достоинства

Недостатки (ограничения)

Настінний

Багатий вибір функцій: фіксовані, з нахилом, поворотом виносом

Для встановлення потрібна міцна стіна (цегляна, бетонна). Гіпсокартонні перегородки не підходять

Стельовий

Вирішують проблему встановлення телевізора за відсутності відповідних стін

Не підходять для натяжних або навісних стель

Підлоговий

Дає змогу переміщати телевізор у різні місця приміщення

Громіздка конструкція, займає багато місця

Настільний

Займає на столі мало місця. Крім регулювань за висотою, нахилом і поворотом може мати регулювання за глибиною

Обмежене застосування для телевізорів з великою діагоналлю екрана

На трубі

Вирішує проблему встановлення телевізора (монітора) за відсутності інших місць для кріплення

Труба має бути досить міцною, щоб витримати вагу телевізора (монітора)

На що обов'язково звернути увагу під час вибору кріплення для телевізора

Після визначення виду необхідного вам кронштейна слід звернути увагу на такі моменти.

Максимальне навантаження, на яке розраховане кріплення

У технічних характеристиках кріплення в обов'язковому порядку вказується навантаження, яке воно здатне витримати. Але це не означає, що вага телевізора має бути близькою до цієї цифри. Навпаки, чим більшим буде "запас", тим довше прослужить ваше кріплення без поломок і проблем. Наприклад, якщо вага телевізора становить 10 кг, слід купувати кронштейн, розрахований не менше ніж на 15 кг.

Відповідність стандарту VESA телевізора і кріплення

Стандарт VESA визначає розташування кріпильних отворів на задній стінці РК-телевізора або монітора, які утворюють форму квадрата (прямокутника). Відстань між цими отворами вимірюється в міліметрах по вертикалі та горизонталі. Кріпильний стандарт VESA в обов'язковому порядку вказується в технічній документації на пристрій. Наприклад, якщо в паспорті зазначено 200 х 200, це означає, що отвори утворюють квадрат зі стороною 200 мм.

Розташування кріпильних отворів на телевізорі та кронштейні має обов'язково збігатися або, іншими словами, мати однаковий стандарт VESA. В іншому разі кронштейн не підійде.

Значення зовнішнього вигляду упаковки і комплектації

Барвиста коробка зі щільного картону, в яку упакований кронштейн відомого і відповідального виробника, не тільки радує око, а й забезпечує захист виробу від пошкодження під час транспортування.

Тому, купуючи кріплення від невідомого виробника в поліетиленовому пакеті, не варто очікувати високої якості і привабливого зовнішнього вигляду пристрою. Також незрозумілої якості може бути метал, з якого воно виготовлене.

Слід звернути увагу і на комплектацію, яка може багато чого сказати про виробника кронштейна. Провідні виробники включають до комплектації широкий набір кріплення: пластикові дюбелі та саморізи для кріплення на стіну (стелю), набір гвинтів від М4 до М8 для фіксації телевізора на самому кронштейні, докладну інструкцію з установки з малюнками.

 

Автор: Оспанов Артем