Купуючи телевізор з великою діагоналлю екрана, більшість покупців, напевно, заздалегідь вирішує, що помістить його на стіні. А раз так, потрібно одночасно придбати кріплення для телевізора.
Начебто, все просто, але є кілька моментів, які необхідно врахувати, щоб надалі не відчути розчарування.
Вибір місця для телевізора
По-перше, необхідно переконатися в тому, що стіна, на якій планується розмістити телевізор, досить міцна, наприклад, цегляна або бетонна. Така стіна без зусиль витримає найважчий пристрій. А ось гіпсокартонні міжкімнатні перегородки для цієї мети не підійдуть. Вони зводяться з тонких листів гіпсокартону, змонтованих на алюмінієвих швелерах, і всередині них порожнеча. Як визначити якість стіни, якщо ви не будівельник і не розбираєтеся в цих нюансах? Дуже просто. Досить постукати чимось по стіні. Бетонна або цегляна стіна під час стуку видає "дзвінкий" звук. Гіпсокартонна перегородка видає "глухий" звук. Різницю дуже легко відчути.
По-друге, переконайтеся, що поруч із місцем, де висітиме телевізор, розташовані всі необхідні комунікації: розетки електромережі та інтернету, антенний кабель. Це позбавить згодом необхідності протягувати подовжувачі.
Монтаж кріплення для телевізора на стіну
Що більша діагональ екрана телевізора, то простіше і легше має виконуватися встановлення телевізора зі встановленими на задню стінку опорними пластинами на настінну пластину. Саме такими якостями володіє кронштейн моделі Brateck KL21G-44T. Розглянемо на його прикладі процес монтажу.
Почати можна з розмітки на стіні отворів для кріплення настінної пластини кронштейна. Вона має досить великі розміри (433 х 100 мм) і 18 отворів під кріплення. Запитаєте - навіщо так багато? Річ у тім, що цегляні та бетонні стіни можуть бути різної якості. Наприклад, складеними з пустотілої цегли або газобетонних блоків. Порівняно з монолітними стінами у них менша міцність, і вони можуть кришитися під впливом навантаження. У цьому випадку для надійної фіксації пластини чотирьох точок кріплення може виявитися недостатньо. Як це дізнатися? Якщо під час буріння стіни свердло легко в неї заходить, значить, потрібно зробити кілька додаткових отворів.
Під час виконання розмітки настінну пластину використовуємо як шаблон. У пластину вмонтовано бульбашковий рівень, що полегшує "виставлення горизонту". У комплектацію кронштейна входить набір пластикових дюбелів, саморізів і шайб. Тому докуповувати щось додатково немає потреби. Після отримання потрібної кількості отворів, прикручуємо настінну пластину до стіни.
Монтаж опорних пластин на телевізор
Більшість телевізорів середнього і великого розміру мають кріпильний стандарт VESA 200x200. Кронштейн Brateck KL21G-44T передбачає кріплення пристроїв зі стандартом від 200 до 400, а максимальне навантаження становить 40 кг. Тому на нього можна "вішати" дуже великі телевізори з діагоналлю екрана до 55".
Після монтажу настінної пластини за допомогою гвинтів М6 або М8, що входять до комплектації кронштейна, фіксуємо опорні пластини на телевізорі. А після їхнього встановлення телевізор просто навішується на настінну пластину і фіксується від бічного ковзання за допомогою гвинтів.
Останнім етапом можна вважати встановлення зручного для огляду екрана кута нахилу телевізора. У кронштейні Brateck KL21G-44T діапазон регулювання становить ± 12 градусів, що цілком достатньо. При цьому віддалення телевізора від стіни всього 5,3 см.
Автор: Оспанов Артем